گرگ و میش

گرگ و میش

بازی-گرگ-و-میش 

نحوه انجام بازی رومیزی گرگ و میش:

نقش شخصیت ها توسط گرداننده توضیح داده میشود.  بازیکنان پس از مطلع شدن از نقش خود می بایست کارت خود را به پشت در مقابل خود قرار دهند.  ممکن است در شب کارت ها توسط گرداننده بازی تغییر کند.

 

شب اول بازی رومیزی گرگ و میش:

با اعلام “شب شد” توسط گرداننده، بازی با شب اول (شب معارفه) آغاز می شود. گرداننده بازی نقش ها را جهت شناسایی از خواب بیدار می کند و دوباره به خواب می برد. بعضی از نقش ها باید از قابلیت خود در شب اول استفاده کنند. ترتیب بیدار کردن نقش ها به شکل زیر است:

گرگ آلفا. گرگ ایکس. گرگ ها. توله گرگ. قاتل زنجیره ای. گرگنما. خفاش. منافق. فرشته نگهبان. بچه وحشی. بناها. پیشگو. شاهد. کلانتر. جادوگر. همزاد. الهه عشق. خواب گذار. صلح گرا. کدخدا. آهنگر. تفنگدار. شاهزاده. نفرین شده. ریش سفید. دزد. مسموم. آشوبگرو رئیس فرقه. شب اول صرفا برای آشنایی گرداننده با نقش هرفرد است. تنها برخی از نقش ها همانند الهه عشق، همزاد، بچه وحشی و … از قابلیت خود استفاده می کنند. در شب معارفه گرداننده نام بازیکنان و نقش هایشان را در دفترچه یادداشت بازی ثبت می کند.

 

روز اول بردگیم گرگ و میش:

گرداننده با اعلام “روزشد” روز اول را آغاز می کند. تمامی بازیکنان از خواب بیدار می شوند. هدف روز اول آشنایی بازیکنان با یکدیگر است. در پایان روز رای گیری و اعدامی صورت نخواهد گرفت. زیرا شواهد کافی برای اعدام فردی وجود ندارد.

شب دوم بازی رومیزی گرگ و میش:

با اعلام “شب شد” توسط گرداننده، تمامی بازیکنان دوبازه به خواب می روند. شب دوم همانند شب معارفه است. گرداننده نقش ها را جهت استفاده از قابلیت به ترتیب زیر، از خواب بیدار می کند و دوباره به خواب می برد:

گروه گرگها. قاتل زنجیره ای. فرشته نگهبان. پیشگو. جادوگر. تفنگدار. شاهزاده، دزد. آشوبگر. رئیس فرقه و فرقه ای ها. مثلا گروه گرگها باید یکی از مردم روستا را مورد حمله قرار دهند. یا فرشته نگهبان می بایست تلاش کند تا از فرد مورد حمله محافظت کند.

روز دوم بازی رومیزی گرگ و میش:

گرداننده با اعلام “روز شد” روز دوم را آغاز می کند. تمامی بازیکنان از خواب بیدار می شوند. ابتدا بازیکنان کارت های خود را نگاه می کنند، زیرا امکان دارد نقش آنها در شب قبل تغییر کرده باشد. گرداننده اتفاقات شب گذشته را برای روستا میگوید. مثلا چه افرادی کشته شده اند. یا فرد تبعید شده کیست. نباید اطلاعات شخصی را بگوید.مثل اینکه پیشگو چه کسی را استعلام گرفته است. یا آشوبگر کارت های چه بازیکنانی را جابه جا کرده است.

نکته: در صورت حضور گرگ آلفا در میان گرگ ها، گرداننده باید از سکه جادویی خود استفاده کند. بدین صورت که پس از انتخاب فرد مورد حمله قرار گرفته، گرداننده در حضور گرگها از سکه استفاده می کند، پنجاه درصد احتمال دارد که آن فرد روز بعد از بازی خارج نشود و به جمع گرگه ها بپیوندد (با تعویض کارت شخصیت توسط گرداننده در شب).

 

اتمام بازی رومیزیtwilight :

در صورت رخ دادن یکی از حالت های زیر، بازی رومیزی گرگ و میش به اتمام خواهد رسید. برنده بازی مشخص و نقش ها اعلام خواهند شد.

  • برچسب‌ها:
  • آموزش-بازی-گرگ-و-میش بردگیم-گرگ-و-میش