بازی-سکرت-هیتلر

بازی-سکرت-هیتلر

سکرت هیتلر را ۵ تا ۱۰ بازیکن می‌توانند بازی کنند. در ابتدای بازی، کارت‌های تیم لیبرال و فاشیست درون پاکت‌هایی قرار می‌گیرد و این پاکت‌ها به طور تصادفی بین بازیکنان پخش میشود ۶ لیبرال، ۳ فاشیست و یک هیتلر در بازی هستند (در صورتیکه بازی را با ۱۰ نفر تجربه کنید) و در صورت کمتر بودن تعداد بازیکنان، این تعداد طبق جدول تعداد بازیکنان، کمتر خواهد شد. به طور کلی فاشیست‌ها از لیبرال‌ها تعداد مساوی یا کمتری دارند و هرگز از لحاظ تعداد از لیبرال‌ها بیشتر نمی‌شوند. پس از تقسیم کارت‌ها، همه بازیکنان چشمان خود را می‌بندند و فاشیست‌ها با باز کردن چشمانشان، یکدیگر و هیتلر را شناسایی می‌کنند. نکته جالب این بازی، این است که هیتلر در تمام مدت باید چشمان خود را بسته نگاه دارد و از هویت فاشیست‌ها مطلع نمی‌شود و همین مساله هیجان بازی را دو چندان می‌کند زیرا هیتلر نمی‌داند به چه کسی باید اعتماد کند

 

پس از اتمام فاز شناسایی افراد، بازی شروع می‌شود. در هر نوبت، یکی از بازیکنان به ترتیب رئیس جمهور می‌شود و باید صدر اعظم خود را انتخاب کند. صدر اعظم سپس باید با حرف زدن، بازیکنان دیگر را به رای دادن به نفع خود،‌ ترغیب کند. در صورتیکه صدر اعظم بیش از ۵۰ درصد رای آورد، باید یک سیاست تصویب کند. در صورتی هم که رای نیاورد، ریاست جمهوری به نفر بعدی می‌رسد و باید این پروسه از ابتدا تکرار شود. لیبرال‌ها برای برنده شدن،‌ یا باید ۵ سیاست لیبرال تصویب کنند یا هیتلر را بکشند و فاشیست‌ها در صورتی برنده می‌شوند که تعداد مشخصی سیاست فاشیست تصویب کنند یا پس از تصویب سه سیاست فاشیست، هیتلر را به عنوان صدراعظم انتخاب کنند.

همه چیز بستگی به قدرت بلوف شما به عنوان فاشیست و توانایی اسنتتاج به عنوان لیبرال، و البته قدرت متقاعدکنندگی داره. یکی از مواردی که این بازی رو به طور خاص جالب می کنه، اینه که با توجه به تعداد کم کل قوانین لیبرالی موجود در دسته سیاست ها، شانس تصویب 5 قانون لیبرالی خیلی کمه. بنابراین لیبرال ها تلاش می کنن که با تصویب قوانین فاشیستی بیشتر و به دست آوردن قدرت کشتن بازیکن ها، هیتلر رو ترور کنن و در این راه شرایط برد رو برای فاشیست ها هم آسون تر می کنن.

 

قوانین بازی secret hitler

حداقل تعداد نفرات برای این بازی پنج نفره و حداکثر ده نفرو به نسبت افزایش تعداد نفرات قوانین هم تغییراتی رو دارن که به جذابتر شدن بازی با تعداد نفرات بیشتر کمک میکنه.
برای شروع نقش ها درون پاکت های در بسته قرار میگیره و تو تعداد ۵-۶ نفر ما یک هیتلر؛ و یک فاشیست داریم وجهه شباهت این بازی مثل اکثر بازیهای استنتاج اجتماعی اینه که اون جماعت آگاه باید همدیگه رو شناسایی کنن
پس بازیکنا چشماشون رو میبندن و هیتلر و فاشیست بعد از باز کردن چشم ها یار خودشون رو شناسایی میکنن تا با توجه به استراتژی های شخصی (تقریبا به تعداد کل آدما استراتژی بازی وجود داره چون بازی شدیدا فکری و بلوف محوره) بتونن بازیکن هم حزبیشون رو ساپورت کنن و سعی کنن هیتلر برنده بشه.
اما یه تبصره دیگه اینه که اگه تعداد نفرات بیشتر بشه (از هفت نفر به بعد) هیتلر نباید چشم هاش رو باز کنه و با یه علامت فقط خودش رو با فاشیست ها معرفی میکنه.
این یعنی که هیتلر تو تعداد بالا نمیتونه به هیچ کس اعتماد کنه!

پایان این بردگیم

اگر لیبرالید با تصویب قانونای فاشیستی که تعدادشون بیشتره هول نکنید با اختیاراتی که بهتون داده میشه میتونید هیتلررو
پیدا کنید و با ترورش برنده شید.
و اگر فاشیستید هم نترسید شما مثل یه خزنده دوزیستید و جز خودتون و هم تیمی هاتون کسی نمیدونه فاشیستید تا میتونید دروغ بگید و بلوف بزنید با به قدرت رسیدت هیتلر برنده بشید.

شما می توانید این بازی را در سایت https://www.24bazi.com/ رزرو کنید

  • برچسب‌ها:
  • آموزش_بازی_سکرت_هیتلر بردگیم_سکرت_هیتلر